Blog o zdrowiu i zdrowym żywieniu oraz szybkim gotowaniu

Warszawa na śniadanie w 2020 – ulubione miejsca

Do tych miejsc wracam najczęściej sama lub z przyjaciółmi. Tu mam swoje ulubione dania lub zestawy śniadaniowe. Oto moja Warszawa na śniadanie w 2020 roku.

Śniadania jadam bardzo wcześnie. Pierwsze śniadanie potrafię zjeść już przed 7:00 rano po porannym treningu. A ponieważ “śniadaniowe” restauracje otwierają się najwcześniej o 8:00 to pierwsze śniadanie zwykle jadam w domu a w niektóre weekendy na drugie wychodzę do restauracji.

Moja lista ulubieńców jest niezmienna od kilku już lat. Do tych miejsc wracam regularnie – te lubię najbardziej.

.

Oto moja Warszawa na śniadanie w 2020 roku

.

.1. Cafe Bristol

Kawiarnia Cafe Bristol mieści się na parterze Hotelu Bristol przy ulicy Krakowskie Przedmieście w Warszawie.

Odrestaurowana dwa lata temu kawiarnia utrzymana została w stylu klasycznym przełomu XIX i XX wieku. Za każdym razem zachwycam się tym eleganckim wnętrzem.

Warszawa na śniadanie w 2020
Hotel Bristol w Warszawie
Kawiarnia Cafe Bristol
Cafe Bristol

.

Moim ulubionym zestawem jest Śniadanie podróżnika z jajkiem i awokado podawanym na maślanym toście. W zestawie za bagatela 58,00 zł podawane są również sałatka owocowa, różne pieczywo z dżemem, miodem i masłem oraz kawa i sok.

Cena może i jest wysoka ale ten zestaw jest olbrzymi. Delektuję się nim siedząc wewnątrz kawiarni lub na hotelowym patio w ciepłe poranki.

Śniadanie w Cafe Bristol
Moje śniadanie w maju 2018 roku, dodatkowo z tortem Bristol
śniadanie na patio Cafe Bristol
Śniadanie na patio Hotelu Bristol – czerwiec 2020
pieczywo do zestawu śniadaniowego
Patio w Hotelu Bristol
patio Hotelu Bristol

W śniadaniowym menu Cafe Bristol (dostępnym codziennie od 08:00 do 12:00) ma jeszcze inne zestawy a dodatkowo z oferty kawiarni można zamówić dostępne tam ciastka oraz inne napoje.

W porze lunchu, do 12:00, kawiarnia podaje menu obiadowe.

Adres: Krakowskie Przedmieście 42/44, Warszawa Śródmieście

.

.2. OTTO Pompieri

Polubiłam to miejsce jeszcze zanim przeprowadziłam się w jego okolice. OTTO Pompieri przy Placu Bankowym ma długą listę śniadaniowych dań w a nich kilka idealnych dla mnie. Oprócz jajek (jajecznica lub omlet z dodatkami), owsianki (też na mleku roślinnym) i śniadania śródziemnomorskiego (warzywa, łosoś, ser i pita) są jeszcze hummus i szakszuka.

Najczęściej na małe śniadanie wybieram tu wielkiego croissanta z zestawem smarowideł (8,00 zł) a na większy głód hummus z warzywami i pitą (17,00 zł). Ostatnio w menu pojawiła się chrupiąca kromka chleba z awokado i warzywami (23,00 zł) – koniecznie muszę jej spróbować.

UWAGA – 28.06.2020 miałam wątpliwie przyjemną okazję spróbować kromki chleba z awokado. Zdjęcie i opis znajdziecie na końcu foto relacji z Otto Pompieri

Śniadanie w Otto
ogródek restauracji z widokiem na Plac Bankowy
hummus w Otto Pompieri
hummus z warzywami i jajkiem a do niego świeża pita
Warszawa na śniadanie w 2020
ostatnio hummus zamawiam bez jajka
Mikro tost z awokado (guacamole) z marchewką (kilkoma ścinkami marchewki) posypany kuminem w cenie 23.00 zł – to jakaś kpina z gości Otto Pompieri. To nie jest śniadanie tylko jakaś mała przystawka, która w porównaniu z innymi, tańszymi i większymi pozycjami w menu śniadaniowym jest żartem. NIE POLECAM tego wyboru.

Śniadania w Otto Pompieri podawane są codziennie do 12:00. Godziny otwarcia sprawdzajcie na Facebook albo dzwońcie do lokalu bo błędu w godzinach otwarcia w niedzielę wciąż nie poprawili na FB a mieli to zrobić kilka tygodni temu.

Adres – Plac Bankowy, Warszawa Śródmieście

.

.3. SAM Powiśle

Pierwszy wpis o SAM Powiśle pojawił się na moim blogu we wrześniu 2014 roku. To jest zdecydowanie miejsce, do którego najczęściej wracałam na śniadanie, zanim odkryłam Otto Pompieri.

SAM ma najdłuższe menu śniadaniowe z listy moich ulubionych miejsc. Są w nim jajka w różnych postaciach, kilka bajgli, tosty, owsianki, granole i kasze oraz większe zestawy śniadaniowe. Jest tu w czym wybierać.

Tylko z miejscem bywa kłopot bo SAM Powiśle od wielu już lat nie traci na popularności. Jeżeli wybieracie się większą grupą to koniecznie zróbcie tu rezerwację stolika.

Śniadanie w SAM Powiśle
bajgle na śniadanie
bajgel z pesto, szparagami i halumi (24,00 zł)
a do nich lemoniada z ogórkiem i miętą (14,00 zł)

SAM Powiśle śniadania podaje przez cały dzień.

Adres: ul. Lipowa 7A, Warszawa Powiśle

.

.4. Jaskółka

Jaskółkę znam najkrócej. Odwiedziłam ją pierwszy raz rok temu po przeprowadzce na Śródmieście. Jakoś z Mokotowa nie chciało mi się tutaj jeździć na śniadanie.

W menu niewielkiej w rozmiarach Jaskółki królują dania roślinne a oferta śniadaniowa jest szeroka – co mnie bardzo cieszy. A jeszcze bardziej to, że śniadania podawane są tutaj przez cały dzień.

Próbowałam już tutejszej szakszuki z tofu (22,00 zł), bajgla z pastą “jajeczną” (16,00) a ostatnio tosta z awokado i jajkiem (16,00) oraz wiosennej żoliborskiej pajdy z guacamole, marchewkowym ‘łososiem” i szparagami (17,00).

Wszystko powyższe szczerze polecam.

Jaskółka Warszawa
szakszuka Jaskółka
Szakszukę jadłam tutaj w 2019 roku
kanapki i lemoniada – 2020 rok

Adres: pl. Wilsona 4 lok 103, Warszawa Żoliborz

.

.

Dajcie znać na FB czy macie swoje ulubione miejsca na śniadanie w Warszawie.